Bourns Inc. 4114R-2-331
4114R-2-331 picture photo
Mfg. Part Number
4114R-2-331
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 330 OHM 14DIP
Datasheet Download
4114R-2-331.pdf
Availability of 4114R-2-331
QUANTITY
4114R-2-331 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4114R-2-331
Internal Part NumberEIS-4114R-2-331
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4114R-2-331
Related Links4114R, 4114R-2-331 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4114R-2-331 Details Description
Related parts for 4114R-2-331
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 160PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC ADC 16B SER/PAR 500K 48QFN datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
2MM W/B HAND TERMINATION TOOL datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf