Bourns Inc. 4114R-2-333LF
4114R-2-333LF picture photo
Mfg. Part Number
4114R-2-333LF
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 33K OHM 14DIP
Datasheet Download
4114R-2-333LF.pdf
Availability of 4114R-2-333LF
QUANTITY
4114R-2-333LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4114R-2-333LF
Internal Part NumberEIS-4114R-2-333LF
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4114R-2-333LF
Related Links4114R-, 4114R-2-333LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4114R-2-333LF Details Description
Related parts for 4114R-2-333LF
VARISTOR 29.7V 400A 1210 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 2.79MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 15A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf