Bourns Inc. 4116R-2-330
4116R-2-330 picture photo
Mfg. Part Number
4116R-2-330
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 33 OHM 16DIP
Datasheet Download
4116R-2-330.pdf
Availability of 4116R-2-330
QUANTITY
4116R-2-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4116R-2-330
Internal Part NumberEIS-4116R-2-330
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case16-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package16-DIP
Size / Dimension0.865" L x 0.300" W (21.97mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4116R-2-330
Related Links4116R, 4116R-2-330 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4116R-2-330 Details Description
Related parts for 4116R-2-330
CONN HEADER .100 DUAL R/A 44POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 20% 1507 datasheet.pdf
CONN DUST COVER 20POS MTA-100 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CABLE 40POS 28AWG 2M datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 203 TYPE D 10POS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.71A 38 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
06 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
POWER TRANSFORMER PCB MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf