E-T-A 413-K14-N2-60A
413-K14-N2-60A picture photo
Mfg. Part Number
413-K14-N2-60A
Brief Description
CIR BRKR THRM 60A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
413-K14-N2-60A.pdf
Availability of 413-K14-N2-60A
QUANTITY
413-K14-N2-60A Order Process
Ship out your order
Specifications of 413-K14-N2-60A
Internal Part NumberEIS-413-K14-N2-60A
Breaker TypeThermal
Current Rating60A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)413-K14-N2-60A
Related Links413-K14, 413-K14-N2-60A Datasheet, E-T-A Distributor
413-K14-N2-60A Details Description
Related parts for 413-K14-N2-60A
RES SMD 1.37K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 150MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.5GHZ 1023FCBGA datasheet.pdf
RES 950 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SCR INV STUD 70A 600V TO-94 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 14POS datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 876MA 157 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MNT PIN datasheet.pdf