E-T-A 413-K54-LN2-90A
413-K54-LN2-90A picture photo
Mfg. Part Number
413-K54-LN2-90A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 90A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
413-K54-LN2-90A.pdf
Availability of 413-K54-LN2-90A
QUANTITY
413-K54-LN2-90A Order Process
Ship out your order
Specifications of 413-K54-LN2-90A
Internal Part NumberEIS-413-K54-LN2-90A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series413
Breaker TypeThermal
Current Rating90A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)413-K54-LN2-90A
Related Links413-K54, 413-K54-LN2-90A Datasheet, E-T-A Distributor
413-K54-LN2-90A Details Description
Related parts for 413-K54-LN2-90A
RND STNDOFF 4-40 PHENOLIC 1-1/2" datasheet.pdf
IC POT STER AUDIO TAPER 16-QSOP datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK PEG 3POS TIN datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 74POS datasheet.pdf