E-T-A 4130-G411-K4M1-45A
4130-G411-K4M1-45A picture photo
Mfg. Part Number
4130-G411-K4M1-45A
Brief Description
CIR BRKR THRM 45A 240VAC/50VDC
Datasheet Download
4130-G411-K4M1-45A.pdf
Availability of 4130-G411-K4M1-45A
QUANTITY
4130-G411-K4M1-45A Order Process
Ship out your order
Specifications of 4130-G411-K4M1-45A
Internal Part NumberEIS-4130-G411-K4M1-45A
FamilyCircuit Breakers
Series4130
Breaker TypeThermal
Current Rating45A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4130-G411-K4M1-45A
Related Links4130-G411, 4130-G411-K4M1-45A Datasheet, E-T-A Distributor
4130-G411-K4M1-45A Details Description
Related parts for 4130-G411-K4M1-45A
IDC CABLE - MSR16K/MC16F/MCF16K datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 40W datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.5A SC-59 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 26POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
ZERO SMOG 6V FUME EXTRACTION 100 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf