E-T-A 4130-G411-K4M1-50A
4130-G411-K4M1-50A picture photo
Mfg. Part Number
4130-G411-K4M1-50A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 50A 240VAC 50VDC
Datasheet Download
4130-G411-K4M1-50A.pdf
Availability of 4130-G411-K4M1-50A
QUANTITY
4130-G411-K4M1-50A Order Process
Ship out your order
Specifications of 4130-G411-K4M1-50A
Internal Part NumberEIS-4130-G411-K4M1-50A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series4130
Breaker TypeThermal
Current Rating50A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4130-G411-K4M1-50A
Related Links4130-G411, 4130-G411-K4M1-50A Datasheet, E-T-A Distributor
4130-G411-K4M1-50A Details Description
Related parts for 4130-G411-K4M1-50A
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
MOD INLET W/MED FILTER 8A SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CPM WHEEL 12X2X5" 9A MED datasheet.pdf
CONN EDGE .100 5POS HL LOW P datasheet.pdf
RELAY MODULE STD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf