E-T-A 4130-G411-K4M1-50A
4130-G411-K4M1-50A picture photo
Mfg. Part Number
4130-G411-K4M1-50A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 50A 240VAC 50VDC
Datasheet Download
4130-G411-K4M1-50A.pdf
Availability of 4130-G411-K4M1-50A
QUANTITY
4130-G411-K4M1-50A Order Process
Ship out your order
Specifications of 4130-G411-K4M1-50A
Internal Part NumberEIS-4130-G411-K4M1-50A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series4130
Breaker TypeThermal
Current Rating50A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4130-G411-K4M1-50A
Related Links4130-G411, 4130-G411-K4M1-50A Datasheet, E-T-A Distributor
4130-G411-K4M1-50A Details Description
Related parts for 4130-G411-K4M1-50A
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOV 20V 2.5A 6SMD datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHL GRAY FRNT MNT datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 61 POS .197 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 267 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES 12.5 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf