CTS Electronic Components 416F25023AST
416F25023AST picture photo
Mfg. Part Number
416F25023AST
Brief Description
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F25023AST.pdf
Availability of 416F25023AST
QUANTITY
416F25023AST Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F25023AST
Internal Part NumberEIS-416F25023AST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F25023AST
Related Links416F25, 416F25023AST Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F25023AST Details Description
Related parts for 416F25023AST
OSC XO 10.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
LED 2HI 5MM LOW CUR GRN PC MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BI-DIR TRANSCVR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 250A ENCASED datasheet.pdf
HAN PUSHPULL DUPC CAP PLUG IP65 datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf