CTS Electronic Components 416F25025ITT
416F25025ITT picture photo
Mfg. Part Number
416F25025ITT
Brief Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F25025ITT.pdf
Availability of 416F25025ITT
QUANTITY
416F25025ITT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F25025ITT
Internal Part NumberEIS-416F25025ITT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F25025ITT
Related Links416F25, 416F25025ITT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F25025ITT Details Description
Related parts for 416F25025ITT
SENSOR TEMPERATURE I2C 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RACK STEEL 24.5X21.3X61.2 GRY datasheet.pdf
RES 69K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
MOTOR CABLE 5M datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf