CTS Electronic Components 416F25035ITT
416F25035ITT picture photo
Mfg. Part Number
416F25035ITT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F25035ITT.pdf
Availability of 416F25035ITT
QUANTITY
416F25035ITT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F25035ITT
Internal Part NumberEIS-416F25035ITT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F25035ITT
Related Links416F25, 416F25035ITT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F25035ITT Details Description
Related parts for 416F25035ITT
SIDACTOR MC BI 6V 250A DO-214AA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC DSP 16/32B 300MHZ 176LQFP datasheet.pdf
CONN STACKING 10POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RES 25.8 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf