CTS Electronic Components 416F250X3CLR
416F250X3CLR picture photo
Mfg. Part Number
416F250X3CLR
Brief Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F250X3CLR.pdf
Availability of 416F250X3CLR
QUANTITY
416F250X3CLR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F250X3CLR
Internal Part NumberEIS-416F250X3CLR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F250X3CLR
Related Links416F25, 416F250X3CLR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F250X3CLR Details Description
Related parts for 416F250X3CLR
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
THERMAL PASTE datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8VSSOP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 2500' datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
1000UF 100V 35X60MM 85C 20000H datasheet.pdf