CTS Electronic Components 416F250XXCLT
416F250XXCLT picture photo
Mfg. Part Number
416F250XXCLT
Brief Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F250XXCLT.pdf
Availability of 416F250XXCLT
QUANTITY
416F250XXCLT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F250XXCLT
Internal Part NumberEIS-416F250XXCLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F250XXCLT
Related Links416F25, 416F250XXCLT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F250XXCLT Details Description
Related parts for 416F250XXCLT
CABLE MALE-R/A FMALE 5POS PVC 1M datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 1GHZ 52PTQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 400 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 6.27A 9 MOHM TH datasheet.pdf
RIVET,SNAP datasheet.pdf
330UF 16V 8X11,5MM 85C 2500H datasheet.pdf