CTS Electronic Components 416F27122ITT
416F27122ITT picture photo
Mfg. Part Number
416F27122ITT
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F27122ITT.pdf
Availability of 416F27122ITT
QUANTITY
416F27122ITT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27122ITT
Internal Part NumberEIS-416F27122ITT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27122ITT
Related Links416F27, 416F27122ITT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27122ITT Details Description
Related parts for 416F27122ITT
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 5MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 17POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf