CTS Electronic Components 416F27123CLT
416F27123CLT picture photo
Mfg. Part Number
416F27123CLT
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F27123CLT.pdf
Availability of 416F27123CLT
QUANTITY
416F27123CLT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27123CLT
Internal Part NumberEIS-416F27123CLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27123CLT
Related Links416F27, 416F27123CLT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27123CLT Details Description
Related parts for 416F27123CLT
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
BRD SPT EDGE HOLD SCRW MNT 5/16" datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.9X6MM 15.94" datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND CLEAR/GREEN datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 384K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN SPRING 21POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-5000 PSI datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 80MSPS 64VQFN datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1.88" datasheet.pdf