CTS Electronic Components 416F271X3IKT
416F271X3IKT picture photo
Mfg. Part Number
416F271X3IKT
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F271X3IKT.pdf
Availability of 416F271X3IKT
QUANTITY
416F271X3IKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F271X3IKT
Internal Part NumberEIS-416F271X3IKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F271X3IKT
Related Links416F27, 416F271X3IKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F271X3IKT Details Description
Related parts for 416F271X3IKT
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 271 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SENSOR LASER PNP 20-50MM 12-24V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 65NH 30A 0.33 MOHM SMD datasheet.pdf
RING LUG NON-INSUL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf