Yageo 9T04021A2321FBHF3
9T04021A2321FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2321FBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2321FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2321FBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A2321FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2321FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2321FBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2321FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2321FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2321FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2321FBHF3
TRANS 2PNP 45V 0.1A 5TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.7PF 25V 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK 12POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 152MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf