CTS Electronic Components 416F30025AAR
416F30025AAR picture photo
Mfg. Part Number
416F30025AAR
Brief Description
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F30025AAR.pdf
Availability of 416F30025AAR
QUANTITY
416F30025AAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F30025AAR
Internal Part NumberEIS-416F30025AAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F30025AAR
Related Links416F30, 416F30025AAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F30025AAR Details Description
Related parts for 416F30025AAR
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 820MA 340 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf