CTS Electronic Components 416F32012IAR
416F32012IAR picture photo
Mfg. Part Number
416F32012IAR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F32012IAR.pdf
Availability of 416F32012IAR
QUANTITY
416F32012IAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F32012IAR
Internal Part NumberEIS-416F32012IAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F32012IAR
Related Links416F32, 416F32012IAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F32012IAR Details Description
Related parts for 416F32012IAR
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 100NS 48DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 40QFN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 600MA 795 MOHM datasheet.pdf