CTS Electronic Components 416F32012ISR
416F32012ISR picture photo
Mfg. Part Number
416F32012ISR
Brief Description
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F32012ISR.pdf
Availability of 416F32012ISR
QUANTITY
416F32012ISR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F32012ISR
Internal Part NumberEIS-416F32012ISR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F32012ISR
Related Links416F32, 416F32012ISR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F32012ISR Details Description
Related parts for 416F32012ISR
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 5POS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW EMT3F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SOD123 datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CABLE 19COND 24AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CONN FFC FPC 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN SOLDR datasheet.pdf