Vishay/Sprague T95D685M050LSAS
T95D685M050LSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D685M050LSAS
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917
Datasheet Download
T95D685M050LSAS.pdf
Availability of T95D685M050LSAS
QUANTITY
T95D685M050LSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D685M050LSAS
Internal Part NumberEIS-T95D685M050LSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)820 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D685M050LSAS
Related LinksT95D685, T95D685M050LSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D685M050LSAS Details Description
Related parts for T95D685M050LSAS
CAP CER 3.9PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 125A AC/DC datasheet.pdf
GDT 200V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
ANT PHANTOM 902-928MHZ BK datasheet.pdf
TERMINAL LIFTER datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf