CTS Electronic Components 416F32013IST
416F32013IST picture photo
Mfg. Part Number
416F32013IST
Brief Description
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F32013IST.pdf
Availability of 416F32013IST
QUANTITY
416F32013IST Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F32013IST
Internal Part NumberEIS-416F32013IST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F32013IST
Related Links416F32, 416F32013IST Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F32013IST Details Description
Related parts for 416F32013IST
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
EEPROM MICROWIRE 2KB 8TSSOP datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS F PC TIN datasheet.pdf