CTS Electronic Components 416F3201XADR
416F3201XADR picture photo
Mfg. Part Number
416F3201XADR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F3201XADR.pdf
Availability of 416F3201XADR
QUANTITY
416F3201XADR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F3201XADR
Internal Part NumberEIS-416F3201XADR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F3201XADR
Related Links416F32, 416F3201XADR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F3201XADR Details Description
Related parts for 416F3201XADR
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 75V 20% 3024 datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 56MM datasheet.pdf