CTS Electronic Components 416F360X3ATR
416F360X3ATR picture photo
Mfg. Part Number
416F360X3ATR
Brief Description
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F360X3ATR.pdf
Availability of 416F360X3ATR
QUANTITY
416F360X3ATR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F360X3ATR
Internal Part NumberEIS-416F360X3ATR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F360X3ATR
Related Links416F36, 416F360X3ATR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F360X3ATR Details Description
Related parts for 416F360X3ATR
FIXED IND 1MH 70MA 17.5 OHM TH datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN MCX JACK STR 50 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 1.65 OHM datasheet.pdf
INSULATOR TUBULAR MOBILE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 442 OHM 1% 10W datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 36V 2.08A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf