CTS Electronic Components 416F37413AAR
416F37413AAR picture photo
Mfg. Part Number
416F37413AAR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F37413AAR.pdf
Availability of 416F37413AAR
QUANTITY
416F37413AAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F37413AAR
Internal Part NumberEIS-416F37413AAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F37413AAR
Related Links416F37, 416F37413AAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F37413AAR Details Description
Related parts for 416F37413AAR
CONN RECEPT IDT 16POS 1.27MM TIN datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC SPST 6-10AT ALUM datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 5 WIRE 180" datasheet.pdf
INDICATOR 110V 19MM PROM BLUE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V MP-3ZK/TO-252 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG RED 100' datasheet.pdf