CTS Electronic Components 416F37413AAT
416F37413AAT picture photo
Mfg. Part Number
416F37413AAT
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F37413AAT.pdf
Availability of 416F37413AAT
QUANTITY
416F37413AAT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F37413AAT
Internal Part NumberEIS-416F37413AAT
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F37413AAT
Related Links416F37, 416F37413AAT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F37413AAT Details Description
Related parts for 416F37413AAT
IDC CABLE- AKR24G/ AE24M / AKR24 datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPROOF 12POS MALE datasheet.pdf
CONN TERM BLK 7POS 5.08MM ANGLED datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 12"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CABLE TIE IN-LINE 4.1" datasheet.pdf