Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH55JE-LC
D38999/26MH55JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH55JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MH55JE-LC.pdf
Availability of D38999/26MH55JE-LC
QUANTITY
D38999/26MH55JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH55JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH55JE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH55JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MH55JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH55JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26MH55JE-LC
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TRANS NPN 65V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 0.4V TSOT23-5 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 40POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES 10 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 32 SOLID STATE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 6POS datasheet.pdf