CTS Electronic Components 416F37425ATR
416F37425ATR picture photo
Mfg. Part Number
416F37425ATR
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F37425ATR.pdf
Availability of 416F37425ATR
QUANTITY
416F37425ATR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F37425ATR
Internal Part NumberEIS-416F37425ATR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F37425ATR
Related Links416F37, 416F37425ATR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F37425ATR Details Description
Related parts for 416F37425ATR
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
FITTING RA RACEWAY T130 OFF WHT datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
FREQUENCY TO ANALOG CONVERTER AC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48WQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf