CTS Electronic Components 416F38412IST
416F38412IST picture photo
Mfg. Part Number
416F38412IST
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F38412IST.pdf
Availability of 416F38412IST
QUANTITY
416F38412IST Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38412IST
Internal Part NumberEIS-416F38412IST
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38412IST
Related Links416F38, 416F38412IST Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38412IST Details Description
Related parts for 416F38412IST
LED 0.8" 1 DIGIT GREEN DISPLAY C datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1W SMA datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 16POS 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SPI 4.8KHZ 32LFCSP datasheet.pdf
IC MPU SITARA 456MHZ 176HLQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4.5K FLASH 16SSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 12VDC 60X25MM IP68 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf