CTS Electronic Components 416F38422AAR
416F38422AAR picture photo
Mfg. Part Number
416F38422AAR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F38422AAR.pdf
Availability of 416F38422AAR
QUANTITY
416F38422AAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38422AAR
Internal Part NumberEIS-416F38422AAR
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38422AAR
Related Links416F38, 416F38422AAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38422AAR Details Description
Related parts for 416F38422AAR
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIE SOLIS 69099 2AWG datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 3-31V 1.2A datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 5W T18 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TELECOIL datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf