Susumu RG3216V-1690-C-T5
RG3216V-1690-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1690-C-T5
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1690-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1690-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1690-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1690-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1690-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1690-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1690-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1690-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1690-C-T5
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PH 1600V PWS-E-1 datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 7.5A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG 100' datasheet.pdf
CAP CER 30PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11A OLIVE datasheet.pdf