CTS Electronic Components 416F38422CSR
416F38422CSR picture photo
Mfg. Part Number
416F38422CSR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F38422CSR.pdf
Availability of 416F38422CSR
QUANTITY
416F38422CSR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38422CSR
Internal Part NumberEIS-416F38422CSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38422CSR
Related Links416F38, 416F38422CSR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38422CSR Details Description
Related parts for 416F38422CSR
Crystal 18.4320MHz 50ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 6.49 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW EMT3 datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 16V NP0 0504 datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/02/90G 1.5SN BK datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT PIN datasheet.pdf