CTS Electronic Components 416F38422IDT
416F38422IDT picture photo
Mfg. Part Number
416F38422IDT
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F38422IDT.pdf
Availability of 416F38422IDT
QUANTITY
416F38422IDT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38422IDT
Internal Part NumberEIS-416F38422IDT
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38422IDT
Related Links416F38, 416F38422IDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38422IDT Details Description
Related parts for 416F38422IDT
THERMOSTAT 90 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 51.6VC SMA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP LOW SPEED datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf