CTS Electronic Components 416F38422IST
416F38422IST picture photo
Mfg. Part Number
416F38422IST
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F38422IST.pdf
Availability of 416F38422IST
QUANTITY
416F38422IST Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38422IST
Internal Part NumberEIS-416F38422IST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38422IST
Related Links416F38, 416F38422IST Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38422IST Details Description
Related parts for 416F38422IST
IC REG LDO 1.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf