CTS Electronic Components 416F38423AST
416F38423AST picture photo
Mfg. Part Number
416F38423AST
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F38423AST.pdf
Availability of 416F38423AST
QUANTITY
416F38423AST Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38423AST
Internal Part NumberEIS-416F38423AST
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38423AST
Related Links416F38, 416F38423AST Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38423AST Details Description
Related parts for 416F38423AST
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TX/RX RS-485 HS 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
SCR SENS GATE 200V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 36 POS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 550A 1300VAC datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
PAC-ABS8-SD25-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CABLE 19POS M23 SOCKET 15M datasheet.pdf