Daburn CRT20-2.5WH-100
CRT20-2.5WH-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT20-2.5WH-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 100'
Datasheet Download
CRT20-2.5WH-100.pdf
Availability of CRT20-2.5WH-100
QUANTITY
CRT20-2.5WH-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT20-2.5WH-100
Internal Part NumberEIS-CRT20-2.5WH-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.105" (2.67mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage12.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT20-2.5WH-100
Related LinksCRT20-2, CRT20-2.5WH-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT20-2.5WH-100 Details Description
Related parts for CRT20-2.5WH-100
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 5MM NATURAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
FUSE CLIP CART 250V 15A CHASSIS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED 5MM 630NM RED CLEAR 12V SX6S datasheet.pdf