CTS Electronic Components 416F38425ITR
416F38425ITR picture photo
Mfg. Part Number
416F38425ITR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F38425ITR.pdf
Availability of 416F38425ITR
QUANTITY
416F38425ITR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38425ITR
Internal Part NumberEIS-416F38425ITR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38425ITR
Related Links416F38, 416F38425ITR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38425ITR Details Description
Related parts for 416F38425ITR
IC REG LDO 2.5V 0.5A DDPAK datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL TOP 36KHZ datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
TRANSISTOR PWR LDMOS SOT1121B datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 6-12V 1A datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 6.8K 5% 0402 datasheet.pdf
RES 47K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf