CTS Electronic Components 416F38433ASR
416F38433ASR picture photo
Mfg. Part Number
416F38433ASR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F38433ASR.pdf
Availability of 416F38433ASR
QUANTITY
416F38433ASR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38433ASR
Internal Part NumberEIS-416F38433ASR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38433ASR
Related Links416F38, 416F38433ASR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38433ASR Details Description
Related parts for 416F38433ASR
IC REG LDO ADJ 3A TO263 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 SHTDN ULT LP 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8SON datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .049 SMT R/A TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT SLDER datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf