CTS Electronic Components 416F38433CLR
416F38433CLR picture photo
Mfg. Part Number
416F38433CLR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F38433CLR.pdf
Availability of 416F38433CLR
QUANTITY
416F38433CLR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38433CLR
Internal Part NumberEIS-416F38433CLR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38433CLR
Related Links416F38, 416F38433CLR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38433CLR Details Description
Related parts for 416F38433CLR
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA datasheet.pdf
RELAY SSR 120VAC .9A TRIAC 8-DIP datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 24VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 61MM datasheet.pdf