CTS Electronic Components 416F38435CKT
416F38435CKT picture photo
Mfg. Part Number
416F38435CKT
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F38435CKT.pdf
Availability of 416F38435CKT
QUANTITY
416F38435CKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38435CKT
Internal Part NumberEIS-416F38435CKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38435CKT
Related Links416F38, 416F38435CKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38435CKT Details Description
Related parts for 416F38435CKT
SIDACTOR 3CHP 420V 250A TO-220 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 32-TAP 10K 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 11A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY/CLR 6.3"LX3.15"W datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 62MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
LAMP MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
RES 1.222 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf