CTS Electronic Components 416F384X2ATR
416F384X2ATR picture photo
Mfg. Part Number
416F384X2ATR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F384X2ATR.pdf
Availability of 416F384X2ATR
QUANTITY
416F384X2ATR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F384X2ATR
Internal Part NumberEIS-416F384X2ATR
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F384X2ATR
Related Links416F38, 416F384X2ATR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F384X2ATR Details Description
Related parts for 416F384X2ATR
JUMPER-H1502TR/A3048G/X 12" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC CTRLR NVIDIA CPU 28-TQFN datasheet.pdf
IC PRESSURE SENSOR DSOF-8 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.2A 70 MOHM SMD datasheet.pdf