CTS Electronic Components 416F384X2CSR
416F384X2CSR picture photo
Mfg. Part Number
416F384X2CSR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F384X2CSR.pdf
Availability of 416F384X2CSR
QUANTITY
416F384X2CSR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F384X2CSR
Internal Part NumberEIS-416F384X2CSR
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F384X2CSR
Related Links416F38, 416F384X2CSR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F384X2CSR Details Description
Related parts for 416F384X2CSR
IC OPAMP JFET 1MHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 12A 118-LGA datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
LIF CONN. SUB PLUG 15P GREEN datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 0.62 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf