CTS Electronic Components 416F384X3ILT
416F384X3ILT picture photo
Mfg. Part Number
416F384X3ILT
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F384X3ILT.pdf
Availability of 416F384X3ILT
QUANTITY
416F384X3ILT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F384X3ILT
Internal Part NumberEIS-416F384X3ILT
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F384X3ILT
Related Links416F38, 416F384X3ILT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F384X3ILT Details Description
Related parts for 416F384X3ILT
RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 60POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN SPRING 13POS SNGL .350 SMD datasheet.pdf
CAP CER 1PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 4.64V SOT23-3 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf