CTS Electronic Components 416F384XXAKR
416F384XXAKR picture photo
Mfg. Part Number
416F384XXAKR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F384XXAKR.pdf
Availability of 416F384XXAKR
QUANTITY
416F384XXAKR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F384XXAKR
Internal Part NumberEIS-416F384XXAKR
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F384XXAKR
Related Links416F38, 416F384XXAKR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F384XXAKR Details Description
Related parts for 416F384XXAKR
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.6A 24 MOHM TH datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/15AU datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A DL SYNC 20MLF datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf