CTS Electronic Components 416F384XXCDR
416F384XXCDR picture photo
Mfg. Part Number
416F384XXCDR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F384XXCDR.pdf
Availability of 416F384XXCDR
QUANTITY
416F384XXCDR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F384XXCDR
Internal Part NumberEIS-416F384XXCDR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F384XXCDR
Related Links416F38, 416F384XXCDR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F384XXCDR Details Description
Related parts for 416F384XXCDR
RES 300 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
KIT STARTER TC176X SERIES datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 4B 16SO datasheet.pdf
RES CHAS MNT 240K OHM 1% 50W datasheet.pdf
CONN EDGE CARD DUAL .8MM 60POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf