CTS Electronic Components 416F384XXCDR
416F384XXCDR picture photo
Mfg. Part Number
416F384XXCDR
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F384XXCDR.pdf
Availability of 416F384XXCDR
QUANTITY
416F384XXCDR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F384XXCDR
Internal Part NumberEIS-416F384XXCDR
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F384XXCDR
Related Links416F38, 416F384XXCDR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F384XXCDR Details Description
Related parts for 416F384XXCDR
SIP HEADER 54 POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 3A VS-8 datasheet.pdf
IDC CABLE - HPK24H/AE24G/HPK24H datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 300MW TO92-3 datasheet.pdf
IC TXRX 1TX/1RX 3V RS-232 16-QFN datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 9A/7.4A 8SOP datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6SON datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
1000UF 16V 10X26 85C AXI datasheet.pdf