CTS Electronic Components 416F480X3AAR
416F480X3AAR picture photo
Mfg. Part Number
416F480X3AAR
Brief Description
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F480X3AAR.pdf
Availability of 416F480X3AAR
QUANTITY
416F480X3AAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F480X3AAR
Internal Part NumberEIS-416F480X3AAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F480X3AAR
Related Links416F48, 416F480X3AAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F480X3AAR Details Description
Related parts for 416F480X3AAR
TEST LEAD PAIR BANANA PLUG datasheet.pdf
BOARD TURRET TERM W/1545 8POS datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 100K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
RES 481 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
37P M R/A .370 4-40 1300PF datasheet.pdf