Vishay/Vitramon VJ0805D751MLAAJ
VJ0805D751MLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D751MLAAJ
Brief Description
CAP CER 750PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D751MLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D751MLAAJ
QUANTITY
VJ0805D751MLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D751MLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D751MLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D751MLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D751MLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D751MLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D751MLAAJ
SWITCH LEVER SPST-NC 2A SEALED datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.025 WHITE 100' datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONN IBUTTON CARD PUSH-PULL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER AD datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf