CTS Electronic Components 416F5001XCLT
416F5001XCLT picture photo
Mfg. Part Number
416F5001XCLT
Brief Description
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F5001XCLT.pdf
Availability of 416F5001XCLT
QUANTITY
416F5001XCLT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F5001XCLT
Internal Part NumberEIS-416F5001XCLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F5001XCLT
Related Links416F50, 416F5001XCLT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F5001XCLT Details Description
Related parts for 416F5001XCLT
IC AUDIO STEREO CODEC 28-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 2A E-LINE datasheet.pdf
VARISTOR 108V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
EVALUATION BOARD ISL6144 ORING datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
IC RF SWITCH SP4T 24QFN datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf