CTS Electronic Components 416F50025IAT
416F50025IAT picture photo
Mfg. Part Number
416F50025IAT
Brief Description
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F50025IAT.pdf
Availability of 416F50025IAT
QUANTITY
416F50025IAT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F50025IAT
Internal Part NumberEIS-416F50025IAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F50025IAT
Related Links416F50, 416F50025IAT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F50025IAT Details Description
Related parts for 416F50025IAT
IDC CABLE - MKS34K/MC34G/MCE34K datasheet.pdf
CONN RING 10-12 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
RELAY IMPULSE SPDT 20A 120V datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL 36.7KHZ TOP datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SPLITTER Y MALE-2 FEMALE 3POS datasheet.pdf
ENCODER OPT 32POS PB PC MNT datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 500 OHM 175W datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf